لوله مانیسمان

لوله مانیسمان یا بدون درز که در روش تولید آن هیچگونه درز یا جوشکاری وجود ندارد و لوله به صورت یک دست تولید می شود. لوله مانیسمان  به طور کلی سه برند تولید می شود که شامل چین – اهواز – کاوه می شود که در زیر اشاره شده.

 

لوله مانیسمان چین

لوله های مانیسمان چین لوله های وارداتی می باشند که معمولا از سایز 1/8 اینچ تا سایز 48 اینچ  تولید می شود. این لوله ها از لحاظ ظاهری از طریق لاک مشکی سر تا سر لوله پوشیده شده و از نظر آلیاژ ساخت انواع مختلفی دارد که عبارتند از : لوله های کربن استیل – لوله های آتشخوار – لوله های آلیاژی – لوله های هیدرولیکی و غیره ….و همچنین از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند که عبارتند از : SCH 20 – SCH 40 – SCH 80 –  SCH 160 وغیره ……

لوله مانیسمان اهواز

لوله های مانیسمان اهواز لوله های تولید داخل هستند که معمولا از سایز 1 اینچ تا 6 اینج با ضخامت سبک (SCH 20) و رده 40 (SCH 40) تولید می شود. لوله های اهواز بر خلاف لوله های چینی سطح لوله هیچگونه لاکی ندارد و ظاهر لوله بصورت زرد رنک می باشد.

لوله مانیسمان کاوه

لوله های مانیسمان کاوه لوله های تولید داخل کشورمان هستند که معمولا از سایز 1 اینچ تا سایز 4 اینچ در ضخامت های سبک SCH 20 و SCH40 و SCH 80 و SCH 160 تولید می شود. این نوع لوله ها برخلاف لوله های چین سطح لوله با لاک مشکی پوشیده نشده و ظاهر لوله بصورت آهن خام می باشد.